LÅDFACK, Gütermans Sysilke, 1800-talets senare del.

Övre del med 21 lådor med fackinredning, numrerade. Nedre del med skåpslucka, bakomliggande fackinredning. L 36, B 40, H 186.

Bruksslitage. Spräckt glas. Repor. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK