Smycken
315510

SMYCKEN, 7 st, odlade japanska saltvattenspärlor, silver och 18k vitguld, briljantslipad dia ca0,20ct, 1960/70-tal.

Samtliga pärlor odlade japanska saltvattenspärlor. Tvåradigt collier doserat med lås i silver, diam ca0,76-0,36, collier med lås i silver, diam ca0,59-0,54, tvåradigt armband med lås i silver, diam ca0,64-0,7, brosch i silver med pärlor, i form av kvist, hänge silver med pärla, 2 ringar 18k vitguld en med briljantslipade diamant ca0,20ct och en med pärla diam ca0,82. L 18,5, 41, 44,5, h 2 resp 5, st båda 15,75/49,5.

Bruksslitage.

Utropspris
3 700 SEK