MATSERVIS, 71 delar, porslin, "Blå blomst", Royal Copenhagen.

12 mattallrikar(diam 25), 12 djupa tallrikar(diam 22), 12 förrättstallrikar(diam 23), 12 assietter(diam 17,5), 1 såsskål, 1 kanna, 4 uppläggningsfat, 1 karott, 10 kaffekoppar samt 12 fat, 1 sockerskål med lock, 2 sockerskålar, 2 ljusstakar samt en gräddkanna.

En ljusstake med lagning, obetydligt fotringsslitage.

Utropspris
4 000 SEK