SPEGEL, sengustaviansk, bär Stockholms Hallstämpel, 1700/1800-tal.

Förgylld. Överstycke och underdel infällt polykromt bemålade pappersark bakom glas. Ram i skuren dekor. Kvicksilverglas. L 41,5, H 88.

Slitage. Märken och repor. Anlupet glas. Fläckar. Torrsprickor.

Utropspris
8 000 SEK