GLASSERVIS, 76 delar, "Kent", Elis Bergh, Kosta Boda, 1900-talets mitt.

Slipad rutdekor samt fasettslipning. 12+1 vinglas, 12 champagnestrutar, 13 grogglas, 12 snapsglas, 12 selterglas, 13+1 starkvinsglas. Ett glas, möjl nedslipat medföljer. H 5,5-16. Enstaka delar med etikett.

Smärre repor i botten.

Utropspris
10 000 SEK