Arne Jones E1299

DELAR AV BOKVERK, vol II-III, "Samlingar för Nordens Fornälskare" av NH Sjöborg, Stockholm 1824 resp 1830.

Rikt illustrerade, helfranska snarlika skinnband med rikt präglad och förgylld ryggdekor.

Slitage, fläckar och smärre skador på bokbanden, vol I saknas, ej genomgångna.

Utropspris
2 000 SEK