Smycken
317209

HALSKEDJA MED CAMÉHÄNGE OCH BROSCH, 18k guld, bla Sverige, 1940-tal. Tot vikt 26g.

Skuren snäckkamé med damprofil, gneombruten infattning, hänge/brosch, h ca5,5, pansarlänk, l 48. Genombruten med bärla och kläpp, h 3,5.

Bruksslitage.

Utropspris
3 500 SEK