31721
TEDOSA, porslin, Kangxi, Kina 1662-1722.
Tedosa, porslin, kangxi, kina 1662 1722

Hexagonal på tre fötter. Dekor i underglasyrblått av eleganta damer och krukväxter. H 12.

Lock med spricka , slitage med glasyrnagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 200 SEK