Allmoge
317281

KISTA, allmoge, 1800-talets första hälft.

Plant lock. Blåmålad. Invändigt med målad dekor av krona. Kulfötter. L 77, B 53, H 44. Nyckel finns.

Sprickor. Slitage. Handtag saknas.

Utropspris
2 000 SEK