31733
KAFFEKANNA, porslin, Kina 1800-tal.
Kaffekanna, porslin, kina 1800 tal

Av sk Kantontyp. Konande form med lock och rikt målad dekor i emaljfärger av blommor och fjärilar. Reserver med figurscener. Flätat handtag. H 29.

Slitage med smärre påmålade nagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 500 SEK