SMYCKESSKRIN, silver, nyrokoko, importstämplad Grün Huge & Co, Helsingfors 1952. Tot. vikt ca 455 g.

Invändigt stoppat. L 15, b 12, h 12,5.

Monogramgravyr. Slitage.

Utropspris
200 EUR