Smycken
317494

GARNITYR, 5 del, förgyllt silver, tidigt 1900-tal.

Filigranarbete. Med cabochonslipade ametister. Omfattande collier L 47. Armband L 17. Brosch L 4. 1 par örhängen med skruv L 2,2. Ring med justerbar skena, ringstrlk ca 18/56. Originaletui.

Smärre slitage. Repor.

Utropspris
13 000 SEK