SKRIVSTOL, "Sjuan", Arne Jacobsen, 1900-talets mitt.

Klädsel av brunt skinn. Kromat stativ med hjul. Märkt FH Denmark. Danish Furnituremakers control.

Slitage. Klädsel med repor och sprickor. Hål. Något rank.

Utropspris
13 000 SEK