SERVISPORSLIN, ca 20 snarlika delar, "Blå Blom", Royal Copenhagen.

Tekanna, ovalt fat, kanna, 5 saltkar, 4 pepparströare, 4 askfat, 1 kaffekopp med fat, 2 kaffekoppar med fat, 3 tekoppar med 1 fat. Tekannans H 13.

Tekannan med lagad pip. Smärre nagg på inre kant. Bruksslitage.

Utropspris
1 000 SEK