SOFFBORD, ett par, "Modus", Kristian Vedel, Danmark, 1960-tal.

Jakaranda, svängd sarg. Aluminiumskiva med jakarandafanér. L 55, b 55, h 32.

Bruksslitage, skrapmärken, glasskivor saknas, troligen senare skivor. Ett bord med sprickor och skador.

Utropspris
200 EUR