STOLAR, 6 st, Gustaviansk stil, ur IKEAs 1700-tals serie, sent 1900-tal.

Ljust grålackerade, modellen "Hallunda", genombruten balusterformad rygg, lös stoppad sits med ursprungligt blårutig klädsel. Brännmärkta.

Slitage. Repor. Smärre färgbortfall.

Utropspris
5 000 SEK