Madeleine Pyk – en samling F769

KOPPAR, 3 st, silver, Ryssland. Vikt tot. ca 210 g.

Invändigt förgyllda.
Empire vodkakopp, Moskva, h 5,5.
Jugend vodkakopp, Moskva jugend, h 8.
Kaffekopp utan fat, Moskova 1873, h 9.

Empire-koppen: förgyllningen slitits, skador.
Andra koppar: bruksslitage, små bucklor.

Utropspris
250 EUR