31819
KOPPAR SAMT TALLRIK, 5 st, porslin, Kina 1800/1900-tal.
1900 tal
1900 tal
1900 tal
1900 tal

Två par koppar på fot, vardera paren med snarlik dekor i underglasyrblått. H 5-6. Tallrik med landskapsdekor i underglasyrblått, diam 19.

Smärre slitage och nagg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
800 SEK