31831
TALLRIK, porslin, Kangxi, Kina 1600/1700-tal.
1700 tal
1700 tal

Dekor av blommor i underglasyrblått och emalj. Diam 22.
Enligt uppgift av samma typ som tallrikar ur servis tillhörig August den Starke.

Smärre slitage och hårspricka.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 000 SEK