SERVISDELAR, 23 delar, porslin, "Måsen", Bing & Grondahl, Danmark, 1900-talets andra hälft.

8 kaffekoppar med fat + 1 fat, 8 assietter, fat med handtag, kaffekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, serviettställ, askfat. Diam 10-25, h 1,5-25. 1:a och 2:a sort.

Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK