BÖCKER, 4 st, bla "Försök till Historien om Borgerligt Samhälle" av Adam Ferguson, Stockholm 1790.

Även "Städernes med handel, sjöfart och bruksrörelse...Inkomster...", Stockholm 1795, "Kongl Svenska Patriotiska Sällskapets Handlingar" V stycket, Stockholm 1777-79, "Kongl Stadgar/Förordningar...resolutioner...Justitiae och executions.." Stockholm 1706. Hel- samt halvfranska band resp pappband.

Slitage, smärre skador på banden. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK