STOLAR, 6 st samt KARMSTOLAR, 2 st, "Ambassadör", Carl Malmsten och BORD, omärkt, 1900-tal.

Stolar brännmärkta " ÅFORS MÖBELFABRIK DESIGN CARL MALMSTEN". Bord med två iläggsskivor, vadera l 50. Bord, l 140 - 240 (med båda iläggsskivor), b 96, h 74.

Stolar med senare klädsel, bruksslitage.

Utropspris
8 000 SEK