SPEGEL OCH KONSOLBORD, rokokostil, trä samt sten, 1900-talets första hälft.

Förgyllda samt bronserade, bord med stenskiva, girlander- samt rocailledekor. Märk ELGE, dat. 1943. Bordet l 85, b 42, h 76. Spegeln l 54, h 147.

Förgyllningsbortfall, slitage, ej originalglas.

Utropspris
200 EUR