SKRIVBORD/BIBLIOTEKSBORD, renässansstil, 1920-tal.

Ek samt ekfaner, kopplade ben, tre lådor i sargen, skruna träsniderier, svärtade träinlägg på skivan. L 185, b 84, h 75.

Lack- samt fanerskador, lås saknas.

Utropspris
100 EUR