SKÅL på FAT, silver, Martin Lysell, Trelleborg 1925. Tot vikt ca 820g.

Skål på fat, dekor av rosor. H 13, fatets diam ca 22.

Monogramgravyr undertill. Repor. Slitage.

Utropspris
3 000 SEK