HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft.

Vitmålat med bronserade detaljer, fyra lådor, två par skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning, blåmålat invändigt. L 105, b 72, h 203. Nyckel finns.

Bruksslitage. senare bemålning, maskstunget, sprickor, färgbortfall, renoverat samt kompletterat. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK