Smycken
320571

HALSBAND MED ÖRHÄNGEN, silver, 4 delar, Stigbert, Engelbert Heribert AB Stockholm 1942 resp 1950.

Rektangulärt hänge med infattad bergkristall, h 3,5 med ögla, kedja med stavlänkar, l 56. Örhängen utan stämplar, stavlänk med hänge av infattad bergkristall, h 2,5, stift.

Slitage. Stoppers saknas. Hänget med två mindre hörnnagg.

Utropspris
3 000 SEK