MAT- OCH TESERVIS, 65 delar, porslin, Rosenthal. 1930-40-tal.

"Helena". Vitt porslin med dekor av strödda blomsterbuketter i grönt. 12 mattallrikar, 12 förrättsassietter, 12 djupa tallrikar, 8 mindre assietter, terrin, 2 karotter, 6 uppläggningsfat, tillbringare, såsskål, tekanna, sockerskål med lock, gräddkanna, 12 tekoppar med fat.

Bruksslitage med smärre nagg.

Utropspris
2 000 SEK