Arne Jones E1299

STOLAR, 6 st, "Haga", Carl Malmsten, Nordiska Kompaniet, 1920-tal.

2 karmstolar samt 4 stolar. Bonad björk med inläggningar av stiliserade växter. Kopplade ben. Brickmärkta, "R 29 130-16 3 29" samt "R 29 129 10 10 28".

Senare klädöverdrag. Klädsel med skador. Smärre skador. Repor. Nött.

Utropspris
6 000 SEK