BARNSTOL, tidigt 1900-tal.

BARNSTOL, tidigt 1900-tal.

Björk, bok och furu. Spjälrygg, svarvade ben. Delbar med gångjärn till stol med arbetsbord på hjul. H 96, sitthöjd 61.

Slitage, smärre skador, lagningar, utbytta delar.

Utropspris
2 000 SEK