LAMPFÖTTER/VASER, ett par, porslin, Kina 1700/1800-tal.

Balusterformade, sexkantiga, med målad dekor av strödda blommor, reliefdekor. Monterade på träsockel. Vasen höjd med sockel 17. Med lamphållare 24.

Slitage, nagg, borrade, enstaka smärre spricka, troligen även nedslipad hals. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 800 SEK