PARTI PORSLIN, 7 delar, bla Qianlong, Kina 1700-1900-tal.

Djup tallrik samt skål med floral dekor i underglasyrblått, två skålfat i Kangxistil med dekor av djur resp figurscener i underglasyrblått. Diam 15-23. En vas med floral dekor i familleverte-paletten, h 16, två fat med dekor av emaljfärger i famillerose-paletten, diam 10-12.

Slitage, nagg, någon med spricka.

Utropspris
2 500 SEK