BORD, ett par, etikettmärkta Fischel, Wien, Österrike 1900-talets början.

Lackerade i ljusgrönt. Svängda ben. Rektangulär skiva i vit marmor. L 80, b 53, h 78.

Slitage, senare bemålning. Skivorna ej fästa.

Utropspris
3 000 SEK