Knivblad i rostfritt stål. Slidor i läder med dekor. Märkta "Legitimus Collins & Co, Made in USA, No 66" samt "Fernando Esser Elberfeld Acero Fundido Garantizado No 164". L 49-69.
Slitage. Nagg. Repor. Bit av handtag borta. Anlöpningar.