GARNITYR MED BORDSPENDYL OCH TAZZOR, 3 delar, nyrenässans, sent 1800-tal.

Svart sten samt beslag i gulmetall, infälld marmordekor. Bordsur, h 45, b 50. Tazza höjd 25, b 18. Emaljerad urtavla från Frankrike, märkt Place du marche. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Mindre sprickor, lagningar, samt slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
4 500 SEK