VAS, glas, Finlandia-serien, Timo Sarpaneva, Iittala 1900-talets andra hälft, samt LJUSSTAKE, glas.

Vas i gråtonat glas, etikettmärkt Iittala Made in Finland, h 22.
Ljusstake i klart samt rosa glas, för tre ljus, h 15, diam. 22.

Ytslitage, kantnagg.

Utropspris
100 EUR