VASER, 2 st, sign. Tapio Wirkkala, 3570 samt 3586, Iittala 1900-talets andra hälft.

Blått och klart glas, h 24,3 samt klart och räfflat glas med silverplakett med gåvogravyr, h ca 28,5. Etikettmärkt Iittala Made in Finland.

Båda nedslipade kanter. Slitage, kalkavlagringar och ytsmuts.

Utropspris
150 EUR