FICKURSSTÄLL samt FICKUR, sekelskiftet 1800/1900.

Fickurställ i gulmetall samt fasettslipat glas. L 8, h 9. Fickur, gulddouble. Diam 4. Nyckel finns.

Bruksslitage, fickuret med anlupen urtavla samt smärre bucklor. Fickurställ med nagg, ej funktionstestat.

Utropspris
1 500 SEK