SALTKAR ETT PAR, silver, Birmingham 1904. Tot. vikt ca 81 g. SKEDAR, 3 st. stämplade ALP.

Bukig form, invändigt förgylld, fyra kulfötter. 3,5x5, h 4.

Slitage, bucklor, anlöpningar, reparationer.

Utropspris
120 EUR