SERVISDELAR, 22 delar, porslin, "Allmoge" samt "Leksand", Stig Lindberg, 1900-talets mitt.

Dekor i form av blommor. 5 djupa tallrikar, 2 flata tallrikar, såsskål med handtag, karott med lock, vatenkanna, 3 äggkoppar, 2 mindre skålar med lock, djup skål, ungnsform, 2 stora muggar, 2 avlånga serveringsskålar.

Repor. Visst slitage, mindre nagg.

Utropspris
1 500 SEK