TEGLAS med HÅLLARE, silver, Ryssland/Sovjetunionen, 1900-talets första hälft. Hållarnas vikt ca 363g.

Hållare med nielloarbete. Glas med skärslipad dekor. Tot H 11.

Slitage. Anlöpningar. Ett glas med spricka.

Utropspris
4 000 SEK