GLASSERVISDELAR, 23 st, "Kent", Kosta, 1900-tal.

6 rödvinsglas (diam 7,5 resp h 14), 6 vitvinsglas (diam 6,5 resp 12,5), 6 ölglas (diam 8 resp h 12,5) samt 5 starkvinsglas (diam 5,5 resp h 11,5).

Obetydligt bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK