PARTI SILVER, 27 delar, olika mästare och år bla 1879. Totalvikt ca 500 gr.

Kaffeskedar, 12 st, mockaskedar 11 st. Vaser, 2 st England, H ca 10. Ragusked, L ca 29,5. 2 st saltkar med glasinsats, H ca 3. Såsslev, L ca 17.

Smärre slitage, glasinsats med nagg.

Utropspris
2 000 SEK