TESKEDAR, 12 st, snarlika, silver, Västerås 1800/1900-tal. Tot vikt ca 138 g.
Modell fransk lilja. 4 av Johan Petter Hjulström Västerås 1866. 7 av Axel Gerhard Sundberg Västerås 1902-03. 1 av Otto Wilhelm Kjellberg Västerås. L 13.
Slitage. Repor. 5 med monogramgravyrer. Bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.