GLASSERVIS, 75 delar, "Bror" resp "Helga", 1900-tal.

Skärslipad dekor. Främst "Bror". 13 rödvinsglas, 7 gröna vitvinsglas (Helga), 13, selterglas, 10 snapsglas, 7 sherryglas, 11 större likörglasglas, 12 mindre likörglas, karaff med krönande pinjekotte, tillbringare.

Slitage. Enstaka nagg.

Utropspris
4 000 SEK