TE- OCH KAFFESERVISDELAR, 34 delar, porslin, "Valencia", Ulla Procopé, Arabia, Finland.

Tekanna, sockerskål och gräddkanna, samt tekoppar, 10 st, kaffekoppar, 10 st, assietter, 10 st och mindre skål. Organiskt dekor i koboltblått mot vit botten.

Bruksslitage. En tekopp med nagg samt ett underfat med nagg.

Utropspris
4 000 SEK