MATTA, orientalisk, 1900-talets slut, ca 280x183.

Gul botten med stiliserad geometrisk mönstring. Gul/brun/röd huvudbård med stiliserade mönster. Sekundärbårder med löpande hunddekor i blå och röda nyanser.

Bruksslitage.

Utropspris
3 000 SEK