MEDALJER och KRASCHAN, 6 st, bl a Legion of Merit, USA, 1900-tal, tot vikt 99 g.

Legion of Merit, för officer, i band. Förgylld metall, h 5, vikt 40 g. I etui.
Miniatyrkraschaner, Legion of Merit och Vasaorden. H 2 - 2,5. Tot vikt 8 g.
Medalj, S & CO, 1949. Bär inskription "MED TACK FÖR MÅNGÅRIGT ARBETE I FÄRETAGETS TJÄNST", utdelad av Skandinaviska jutespinneri och -väveri. Förgyllt silver. Diam 3,5, vikt 25 g.
Medaljer, 2 st, Sporrong, 1930. Bär inskription "För förtjänster om svenska mässan". Förgyllt silver. H 2,5 - 5. Tot vikt 26 g.

Sedvanligt slitage.

Utropspris
1 500 SEK