Madeleine Pyk – en samling F769

TOALETTBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Björk. På tredelad pelarfot. Skuren dekor. Vippbar spegel. Låda i sargen, under spegel samt på sidorna. L 84, B 52, H 150.

Slitage. Fläckar, repor, trycksvärta. Sidolådor sitter fast. Anlupet glas.

Utropspris
2 500 SEK