SNEDKLAFFSEKRETÄR MED ÖVERSKÅP, 1700-tal.

Ek. Intarsiadekor. Nedfällbar klaff med skrivinredning. 1 låda och 2 dörrar under. Överdel med 2 dörrar och bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. L 106. B 51. H ca 200. Nyckel finns.

Fanerskador. Sprickor. Repor. Slagmärken.

Utropspris
6 000 SEK